Dílna Jaroslava Stuchlíka mladšího (1915–1988) byla v jihozápadním rohu náměstí Smiřických v čísle popisném 36. Jaroslav Stuchlík mladší začal samostatně podnikat v zadní budově čp. 448 v Kutnohorské ulici, kde měl dílnu jeho otec Jaroslav Stuchlík starší. V prosinci 1941 se Jaroslav Stuchlík mladší rozhodl, že bude vyrábět uměleckou keramiku a žádal o vydání živnostenského listu. V roce 1945 koupil od stavitele Václava Zourka dům čp. 36 na náměstí Smiřických s poměrně velkým dvorem a zahradou. Objekt adaptoval na keramickou provozovnu a přistavěl ještě potřebné pomocné místnosti. Kapacita dílny umožňovala zaměstnávat okolo dvaceti lidí.
číst více o dílněDílna Jaroslava Stuchlíka mladšího (1915–1988) byla v jihozápadním rohu náměstí Smiřických v čísle popisném 36. Jaroslav Stuchlík mladší začal samostatně podnikat v zadní budově čp. 448 v Kutnohorské ulici, kde měl dílnu jeho otec Jaroslav Stuchlík starší. V prosinci 1941 se Jaroslav Stuchlík mladší rozhodl, že bude vyrábět uměleckou keramiku a žádal o vydání živnostenského listu. V roce 1945 koupil od stavitele Václava Zourka dům čp. 36 na náměstí Smiřických s poměrně velkým dvorem a zahradou. Objekt adaptoval na keramickou provozovnu a přistavěl ještě potřebné pomocné místnosti. Kapacita dílny umožňovala zaměstnávat okolo dvaceti lidí.
Archivní prameny ukazují, že duchem keramické dílny Jaroslava Stuchlíka byl mladý absolvent umělecko-průmyslové školy Jiří Krejčí (nar. 1921 v Českém Brodě). Soudobý tisk přináší vyobrazení některých prací Stuchlíkovy dílny: čajové soupravy pro družstvo Dílo navržené Petrem Tučným (nar. 1920), majolikové talíře navržené Jiřím Krejčím a Petrem Tučným a vázy s geometricky vyvýšeným dekorem, barevně glazované, navržené Janem Hausnerem (nar. 1922).
Politická situace po únoru 1948 však ukončila i umělecké úspěchy Stuchlíkovy dílny.
Dílna byla vyvlastněna a převedena nejprve pod Družstevní práci Praha, později pod družstvo KERAMO. To v dílně vyrábělo pouze běžnou užitkovou keramiku a zaměstnávalo okolo deseti dělníků. Mistrem byl její původní majitel Jaroslav Stuchlík. Po roce 1971 byl provoz likvidován a objekt začal sloužit jiným účelům.